Zürafanın Rekürent Larenks Siniri (nekropsi)

Bu forum altında bilimin ilgi alanına girmeyen Tanrı/Din kavramları tartışılamaz.
Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Felsefe: Ateizm

Re: Zürafanın Rekürent Larenks Siniri (nekropsi)

Mesaj gönderen Q_continuum » 27 Tem 2014, 09:51

mercanbal yazdı:
“Doğadaki hiçbir canlı mükemmel değildir” faraziyesi senin ve senin gibi düşünenlerin düşüncesidir.
Bana göre ise doğadaki her şey mükemmeldir.
Tanım itibariyle mükemmel diye bir şey olamaz. Ancak görece üstünlükler olabilir. Senin gibi inançlı birisi için çelişki kavramı da anlam taşıyamaz, çünkü sana sunulan hiçbir çelişkiyi inançlarınla çeliştiği sürece beynin algılayamaz, başından görmezden gelir. Bunu hakaret olarak söylemiyorum, inanç virüsü böyle çalışır. Burada iki kelime tartışmada bulunun kimse gerizekalı olamaz, ama inanç öyle bir şey ki, insana en mantıksız iddiaları doğruymuş gibi gösterir.

Ben bir mühendisim ve mühendislik anlamında mükemmel diyebileceğim nadir yapıt sayabilirim, o da benim o anki bilgi ve tecrübemle sınırlıdır. Mesela iPhone ilk çıktığında ortalama bir vatandaş onu mükemmel görebilirdi, ki tüm beklentilerine cevap veriyorsa haklı denemilir, ama ben ancak o günkü bilgi ve deneyimimle ancak iphone 5s'i mükemmel adledebilirdim. Bugün ise beklentilerim çok daha fazla. Herhangi bir ürünün veya organizmanın o anki halinden daha üstün bir halini tasavvur edebiliyorsam, o ürün veya organizma mükemmel olamaz. Bu demektir ki tanrı olmayan BEN, eğer tanrı olduğunu sandığın birisinin ürününe kusur bulabiliyorsam, o tanrı benden eksik demektir, daha doğrusu yok demektir.

Zürafanın rekürensi siniri tasarımın değil evrimin eseri ise neden kalp damarının arkasını dolaşıyor? Evrilip dolaşmasaymış.
Bu senin biyolojiden ve evrimin nasıl çalıştığından ne kadar habersiz olduğunu gösterir! Evrimin bir amacı, son noktası yoktur. Bir önceki canlının belli çevre koşullarına adaptasyonudur, hiçbir şey sıfırdan tekradan oluşturmaz, var olan işlevler küçük adımlarla değişikliğe uğrarlar. Reküren sinirin geçmişi balık ataların solungaçlarına kadar gider, bunu anlatan yığınla metin ve video var, bul oku, seyret ve ÖĞREN!!!!!!!!
Eğer evrildiyse eviren kim? Hangi evrimci evirmiş?
Bu yine cehaletinin ürünü bir soru. Bu dangalak soruları sormadan once evrimin nasıl çalıştığını iyice öğrenirsen kendini böyle sorularla rezil etmezsin!!!!! Evrimin tek seçici gücü çevredir, yani DOĞAL SEÇİLİM. Doğal varyasyonlar ve mütasyonlar olmadan doğal seçilim bir işe yaramaz. Rastgele oluşan doğal varyasyonlar ve mütasyonlar belli belirsiz yeni özellikler katar. Çevrede ani değişiklikler yoksa, bu özellikler zamanla avantaj veya dezavantaj sağlar. Avantajlı olanların genleri daha çok yayılır, vs....
Milyonlarca yıldır evrimleşmiş bir organizmanın sinir sisteminde başka ne dallanmalar olduğunu ben tam bilmiyorsam, dallanmalar olmadığını sen nereden tam biliyorsun ve de zart diye müdahale yapıyorsun.
Be bir müdahalede bulunmuyorum, sadece bu olayın tüm memelilerde gözlemlenmesini ve taa balık solungacına kadar tarihcesinin ortada olduğunu, ve bunun sadece ve sadece ortak ata ve evrimle mantıklı bir şekilde açıklanabileceğini söylüyorum!!!!!!!!!
Böyle bir oluşumun verimsiz olduğu sen ve senin gibi düşüncelerin iddasıdır benim değil..
Benim gibi düşünenler BİLİM İNSANLARI, senin gibi bilimsellikten uzak her bilimsel olguyu sorgulamayı düşünce özgürlüğü sanan cahiller DEĞİL!!!!! Bak bu hakarate yakın oldu! Cehaletinden arınmadan biliminsanlrıyla laf ebeliği yapman sadece cehaletinin devamını sağlar, bir halt öğrenemezsin!
Böyle verimsiz(size göre) ancak evrimle açıklanabiliyorsa demek ki evrimciler de böyle verimsiz işlerle uğraşıyor demektir.
Kahve mantığıyla bilim insanlarının yaptığı işleri aklınca küçümseyebilirsin, ancak tek gerçek, hayatta olmanın sebebi ÇALIŞAN BİLİMDİR!!!
Hiçbir anatomist ve fizyoloj zürafanın rekürrens sinirinin kalp atardamarını dolasmasını eksiklik olarak değerlendirmez. Ve hiçbir biyolog da canlıların tasarım olmayıp evrim olduğunu da idda etmez.
İşte bu senin ve senin gibilerin hala hangi mağrada yaşadığınızı sorgulatan durum. Dünyadaki saygın tüm anatomist ve fizyolog bu konuda reküren sinir kanusunda hemfikirdir, bu evrim sonucudur.
Bunu eksiklik olarak değerlendirenler hawkins gibi evrimcilerdir. “şeyh uçamaz, mürit uçuru” prensibi gereği evrimciler, anatomist ve fizyologları evrimin isbatçıları olarak göstermeye çalışırlar ki amatımist ve fizyologların bunlardan haberleri dahi yoktur.
Belli ki cehaletin sınır tanımıyor, Hawkins derken Stephen Hawking demek istediysen evrimci değil, fizikcidir. Evrimci olan Richard Dawkins'dir. Google devrinde bile doğru bilgiye ulaşamıyorsan cehaletini pek giderebilecek değil gibisin, tek yaptığın ezberden sallayıp kendini rezil etmek!!!!!

Daha önce dediğim gibi, bir biliminsanıyla aşık atmaya kalkmadan önce BİLİM öğrenmende fayda büyük!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 05 Ağu 2014, 16:48

pislik temizlemekten vakit kalmıyor ki dawking miydi, hawkins miydi, bozacı mıydı, şıracı mıydı? edi miydi, büdü müydü? kilimci miydi, kör hacı mıydı? v miydi w miydi diye bakmaya!!!!....

önceden bilim adamıydınız, şimdi bilim insanı oldunuz1..
yakında,.. çok yakında bilim canlısı olacaksınız!..
hemen akabinde bilim yaratığı!....

bilim adamı küfretmez, bilim adamının ağzından bok çıkmaz. boktan bahsederken de diyeceği zaman bile latince- eski yunanca isimlerini söyler"gaita" ya da "feçes" der. demek ki senin sorunun bilin adamı değil, bilim insanı olmuş olman!.. bakalım biim canlısı olunca ne olacak?....

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 05 Ağu 2014, 18:50

mercanbal yazdı:pislik temizlemekten vakit kalmıyor ki dawking miydi, hawkins miydi, bozacı mıydı, şıracı mıydı? edi miydi, büdü müydü? kilimci miydi, kör hacı mıydı? v miydi w miydi diye bakmaya!!!!....

bilim adamı küfretmez, bilim adamının ağzından bok çıkmaz. boktan bahsederken de diyeceği zaman bile latince- eski yunanca isimlerini söyler"gaita" ya da "feçes" der. demek ki senin sorunun bilin adamı değil, bilim insanı olmuş olman!.. bakalım biim canlısı olunca ne olacak?....
Nereden edindiysen bu bilgileri, ben senin bildiğin sünepe bilimadamlarından değilim, senin gibi şarlatanı gördüğüm yerde benzetirim! Zaten sorun bilimadamlarının/insanlarının senin gibi beyinsiz şarlatanlar karşısında sürekli terbiyelerini koruyup cehaletinizi kafanıza vurmamalarından kaynaklanıyor!!!!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 05 Ağu 2014, 21:43

Q_continuum yazdı:
mercanbal yazdı:pislik temizlemekten vakit kalmıyor ki dawking miydi, hawkins miydi, bozacı mıydı, şıracı mıydı? edi miydi, büdü müydü? kilimci miydi, kör hacı mıydı? v miydi w miydi diye bakmaya!!!!....

Nereden edindiysen bu bilgileri, ben senin bildiğin sünepe bilimadamlarından değilim, senin gibi şarlatanı gördüğüm yerde benzetirim! Zaten sorun bilimadamlarının/insanlarının senin gibi beyinsiz şarlatanlar karşısında sürekli terbiyelerini koruyup cehaletinizi kafanıza vurmamalarından kaynaklanıyor!!!!
DEMEK ÖYLE HA!...

peki bu satılar kimin?..

gönderen Q_continuum » 02 Ağu 2014, 06:59

Ulan GERİZEKALI MORON! Hata, mükemmel olduğunu iddia ettin Kuranda!!!!!!!!! Kuran kusursuzsa, NASIL OLUYOR DA içinde HATA OLUYOR, dangalak herif??????????????? O zaman kuranın mükemmel olduğunu iddia etmeyeceksin!!!!!!!!! Nasılsa doğruyu bulurlar diye yalan yanlış yazılmış kitaba kutsal DENİLEMEZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SEN VAR YA SEN!!..
SEN TAM BİR RUH HASTASI, PSİKOPAT BİR SERSERİSİN!!!! AHA BURAYA YAZIYORUM!..

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 06 Ağu 2014, 04:32

mercanbal yazdı:
Q_continuum yazdı:

DEMEK ÖYLE HA!...

peki bu satılar kimin?..

gönderen Q_continuum » 02 Ağu 2014, 06:59

Ulan GERİZEKALI MORON! Hata, mükemmel olduğunu iddia ettin Kuranda!!!!!!!!! Kuran kusursuzsa, NASIL OLUYOR DA içinde HATA OLUYOR, dangalak herif??????????????? O zaman kuranın mükemmel olduğunu iddia etmeyeceksin!!!!!!!!! Nasılsa doğruyu bulurlar diye yalan yanlış yazılmış kitaba kutsal DENİLEMEZ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

SEN VAR YA SEN!!..
SEN TAM BİR RUH HASTASI, PSİKOPAT BİR SERSERİSİN!!!! AHA BURAYA YAZIYORUM!..
ULAN ŞEREFSİZ PİÇ, yazdığımı olduğu gibi kopyalamışsın, NERESİ çelişkili de ben psikopat oluyorum, beynine soktuğumun MORONU???????????????????????

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 12 Ağu 2014, 10:36

ULAN ŞEREFLİ PİÇ!!!..yaptığın hata, "kur anda hata olduğu için (sana göre) kutsal olamaz" demiş olmandır.!!!..
eğer senin için kutsal olmak için hatasız olmak gerekiyorsa, hatasız herhangi bir kitabın mesela ilkokul matematik kitabının senin için kutsal olması gerekir!..söylediğim budur.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 12 Ağu 2014, 11:53

mercanbal yazdı:ULAN ŞEREFLİ PİÇ!!!..yaptığın hata, "kur anda hata olduğu için (sana göre) kutsal olamaz" demiş olmandır.!!!..
eğer senin için kutsal olmak için hatasız olmak gerekiyorsa, hatasız herhangi bir kitabın mesela ilkokul matematik kitabının senin için kutsal olması gerekir!..söylediğim budur.
ULAN ŞİZOFREN MORON OĞLU MORON, hatasız demek KUTSAL DEMEK DEĞİLDİR, beynine soktuğumun şızofreni!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Kutsalı Kabul etmeyen birisi için bir kitap doğru veya yanlış, NİÇİN kutsal olsun ki, dangalak herif?

Ve her şizofren müslüman gibi kendi kendini çürüttüğünden haberin yok!!!!! Ulan beyinsiz sürüngen, kuranı senin için NE KUTSAL kılıyor?

Allahın kelamı olduğu için mi? KANITI NE? Muhammed'in sözü mü? Muhammed'in doğru söyeldiğini NEREDEN biliyorsun????????
İçinde mucizeler gördüğün için mi? Mucize sandıklarının mucize olmadıkları o zamanın bilgisinden öteye gitmediği, hatta BARİZ hataların varlığı sabit!!!!
İçine mucize serpiştirecek kadar mükemmelse allahın, NASIL oluyor da HATA barındırıyor?????????? Hatalı bir kitap NASIL kutsal sayılabiliyor???????????????????????
Bu kitap HEM hatalı HEM kutsal NASIL olabiliyor kaynağı herşeyi bilen yaratıcıysa????????????????????????????????????

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir