Karaman'da, Müslümanların 45 erkek öğrenciye tecavüz'üne, gizlilik kararı! [Haber]

Din ve dinsizlik üzerine, basına yansıyan kaynaklı haberler.
Cevapla
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Mesajlar: 945
Kayıt: 11 Ağu 2011, 21:44
Felsefe: Ateizm

Karaman'da, Müslümanların 45 erkek öğrenciye tecavüz'üne, gizlilik kararı! [Haber]

Mesaj gönderen KRALMAS » 13 Mar 2016, 14:14

Karaman'da 45 erkek öğrenciye tecavüz!

Karaman'da bir öğretmenin tarikat evlerinde en az 45 erkek öğrenciye tecavüz ettiği iddia edildi. Ensar Vakfı ve Karaman Anadolu İmam Hatip ve İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği'ne (KAİMDER) yakın kişilerin kiraladığı evlerde kaldıkları öne sürülen 9 ve 10 yaşlarında bulunan öğrencilere tecavüz eden öğretmen ise tutuklandı.

Resim

POLİS OKULA GELDİ
Karaman'da korkunç tecavüz vakası yaşandığı ortaya çıktı. İddialara göre Karaman merkezde bir okulda görev yapan Eğitim Bir Sen üyesi sınıf öğretmeni M.B. sözkonusu tarikat evlerinde kalan öğrencilere özel ders vermek için gidiyordu. M.B. özel ders için gittiği çeşitli evlerde öğrencilere tecavüzde bulundu. Olay bir öğrencinin durumu ailesine anlatması üzerine duyuldu. Şikayet üzerine öğretmen M.B. 4 Mart Cuma günü okula gelen polisler tarafından gözaltına alındı. Savcılıkta ifadesi alınan öğretmen M.B. çıkarıldığı mahkemede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

GİZLİLİK KARARI
Savcılık dava dosyası hakkında gizlilik kararı aldı. Tutuklanan sınıf öğretmeni M.B.'nin görev yaptığı okula yerine başka bir öğretmen görevlendirildi.

HASTANEDEN RAPOR
Öğretmenin tutuklanmasının ardından 8 öğrenci aileleriyle birlikte 6 Mart tarihinde Karaman Devlet Hastanesi'ne gitti. Kontrolden geçen çocuklar tecavüzü raporla belgeledi.

İDARİ SORUŞTURMA
Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğu, "Öğretmenin tutuklandığı bilgisi doğru. Ancak gizlilik kararı bulunan dosya hakkında detaylı bilgi vermem doğru olmaz. İddia ve detayları araştırmak için idari soruşturma başlattık" ifadelerini kullandı.

Tarih: 12.03.2016
Link: http://www.birgun.net/haber-detay/karam ... 06150.html
Link [Alternatif]: http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turk ... iasi_.html

- Eee tabi Müslüman da, kendi gibi şerefsiz Müslümanın bokunu örter ki bonus point kazansın, hadisler bile var bununla ilgili. Ama sorsan ateistler öcü, kötü insanlar.
Bir mümin, arkadaşının aybını görmez, onu gizlerse, şüphesiz Allahü teâlâ bu hareketi sebebiyle onu Cennete koyar. [Taberani]

Müslümanların aybını araştıran, onlara kötülük etmiş ve onları kötülüğe itmiş olur. [Ebu Davud]

Kötülük etmeyin, ayıp araştırmayın! Kim bir müslümanın aybını araştırırsa, Allahü teâlâ da onun aybını ortaya çıkarır ve böyle bir kimse, en gizli bir yerde sığınsa bile, onu rezil eder. [Tirmizi]

Kim bir ayıp örterse, diri diri kuma gömen suçsuz kız çocuğunu kurtarmış gibi sevap olur. [Ebu Davud, Nesai, Hakim]

Kaynak: http://www.dinimizislam.com/detay.asp?Aid=1257

Cevapla