Siz Bu Tanrılara İnanmıyorsunuz.

Bu forum altına yazılan mesajlar, ana sayfada blog olarak yayınlanacak. Yazma yetkisi sadece uygun görülen üyelere verilecek.

kemalistcan
Admin

Re: Siz Bu Tanrılara İnanmıyorsunuz.

Mesaj gönderen kemalistcan » 14 Ara 2012, 23:58

Diğer tanrıları dogma, boş inanç, sapkınlık, saçmalık olarak göstermeye bayılıyorlar ama; niye acaba?

Herkesin kendi tanrısına inanması için nedenleri var ve herkes kendi tanrısı dışında diğer tanrıların insanlarca yaratıldığına inanıyor; ortaya kimse somut bir veri koyamadığına göre ayırt edici olan ne?
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Mesaj gönderen KRALMAS » 22 Ara 2012, 09:41

Bence temelde ikimiz de dinsiziz. Sadece ben, senden bir tane fazla dini daha reddediyorum. Sen diğer tüm olası dinleri neden reddettiğini anladığın zaman, benim de neden senin dinini reddettiğimi anlarsın. -Stephen Roberts

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 22 Ara 2012, 13:04

Gerçekten az değiliz ama toplumun linç kültürü yüzünden ve kimi kendi eksikliklerimizden ötürü örgütlü olmadığımızdan sesimizi duyuramıyor, bir etki yaratamıyoruz.

Aslında kendini ateist olarak tanımlamayan hatta müslüman olup namazında niyazında diyebileceğimiz insanların önemli bir bölümü şeriat karşıtıdır; yani islami bir yönetim yanlısı değildir. Yine önemli oranda müslüman islamın kimi koşullarını, kendine yüklediği kimi sorumlulukları bilerek ve isteyerek yerine getirmemektedir.

Asıl sorun aslında bizim bizim tanrısız onların tanrılı olması da değil. Çünkü bir tanrı varsa ya da yoksa; çünkü bu bizim değiştiremiyeceğimiz bir şeydir, kimseye de bir yükümlülük getirmez. Ancak tanrının kendilerine bir peygamber ve kitap gönderdiğini söyleyenlerin bunu ispatlaması gerekir; bunu ispatlamaları tanrının varlığını ispatlamaktan daha zordur. Çünkü bunun birçok örneğiyle doludur dünya...
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir