AteistPlatform Blog Hakkında

Bu bölümde, platformla ilgili önerilerinizi ve eleştirilerinizi paylaşabilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

AteistPlatform Blog Hakkında

Mesaj gönderen KRALMAS » 20 Eki 2011, 14:23

Dikkat ettiyseniz "AteistPlatform Blog" iismli yeni bir forum alanı açıldı. Bu alanın özelliği, bu kısımda açılan konular, anasayfamızda eklenecek olan yeni blogda yayınlanacaklar.

Bu sebeple, ilgili foruma yazma yetkisi yanlızca düzgün yazı yazan kişilere verilecektir. Şuan blogla ilgili çalışmalara devam ediyorum, tasarım ve kodlama olarak. Konuyla ilgili önerileriniz varsa bu kısımdan belirtebilrisiniz.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye

Re: AteistPlatform Blog Hakkında

Mesaj gönderen Engse Hohol » 14 Oca 2017, 11:51

Uğrola Kralmas.
Az önce bir konu ekledim ve aynı konuyu, agnostik foruma da ekledim. Agnostik editöründe olan yazı kodları burada da çalışıyor. Sanırım nedeni aynı phpBB tabanlı olmasından ötürü. Neyse de, orada çalıştırıp burada çalıştıramadığım yazı fontu var,

-

Ateistplatform "Lucida Sans Unicode" fontunu çalıştıramaz mı?

Ekşisözlük'de gördüğümden beri bu fontu kullanıyorum ve dizüstü bilgisayarlar için yeğ bir font bence.
Değinmişken, ekşisözlük siyasi kaygılarından ötürü debe kategorisinin kaldırılmasını kınıyorum.

Bu arada ateistplatform editöründeki fontu [ size=126 ] ile [ size=127 ] arasında
bold-kalın yazıya geçtiğini keşfettim. Bold yazının bir alt hacmi [ size=126 ] da fena değil.
Ki şu an [ size=126 ] kullanıyorum burada ama satırlar arası mesafe, Lucida Sans Unicode kadar açık değil.
Lucida Sans Unicode fontunu güzel kılan belkide üst ve alt satır arası mesafe uyumudur bilemiyorum tabi.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 01 Şub 2017, 20:26

Şuan PHPBB forumu düzenlenmemiş şekilde kullanıyoruz, o yüzden diğer forumlarda sonradan eklenmiş olan içerikler burada çalışmıyor olabilir, font için bulabilirsem, yarın bir güncelleme yapmaya çalışacağım.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 03 Şub 2017, 15:58

Lucida Sans Unicode font testi, sanırım çalışıyor... Tabii ki font bilgisayarında olmayanlarda herhangi bir fark görünmeyecektir muhtemelen.

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye

Mesaj gönderen Engse Hohol » 19 Şub 2017, 18:27

Evet, çalışıyor. Editörde yok ama bendeki mevcut kodu kullanmamla çalıştı. Sağolasın Kralmas.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye

Mesaj gönderen Engse Hohol » 06 Mar 2017, 21:02

Yeni tema güzel olmuş KRALMAS, gene yapmışsın bir şeyler, sağolasın.

Fakat az önce eklediğim ileti'de paylaştığım video çalışmadı. Oysa, şuradaki iletide kullandığım flash çalışıyor ve kodların aynısını kullandım ama bu akşam orada çalışmadı.

Bu arada 2 çeşit font denemesi yapmak istiyorum;
Segoe UI 120 ve,
Lucida sans unicode 115.
Code şeklinde ekledim alt tarafa. Dileyen, hangisini beğeniyorsa kullanabilir.

Kod: Tümünü seç

[font=Segoe UI][color=#000000][size=120] - Font Yazı İçeriği - [/size][/color][/font]
[font=lucida sans unicode][color=#000000][size=115] - Font Yazı İçeriği - [/size][/color][/font]
ResimResim

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 06 Mar 2017, 23:02

Forum sürümünü güncelleyince temayı da mecburen değiştirmek zorunda kaldım. Yeni sürümden veya temadan kaynaklı hatalar olabilir elbette, verdiğin linki müsait zamanda bir kontrol edeceğim.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin

Mesaj gönderen KRALMAS » 07 Mar 2017, 22:11

Mesajları inceledim, sorun youtube linkinden kaynaklıymış, hatalı olan kısmı düzelttim.

Orjinal video linki bu,

https://www.youtube.com/watch?v=PXNbJOKZaT0
Ancak flash kodu içerisinde istenen şekil aşağıdaki gibi,

https://www.youtube.com/v/PXNbJOKZaT0
Linki bu şekilde düzeltince sorun kalmıyor.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir