Diyanetin görevlendirdiği imamlar, ne... [İlgisiz İletiler]

Forumda gereksiz, ikinci kere açılmış, içeriksiz, lüzumsuz bulunan konuların taşınacağı yer.
Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Felsefe: Ateizm

Re: Diyanetin görevlendirdiği imamlar, ne iş yapar, ne üreti

Mesaj gönderen Q_continuum » 23 Ağu 2011, 11:01

Yakında Aile İmamı'yla birlikte BEDAVA AİLE TECAVÜZCÜNÜZ taksitle kapınıza teslim!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

Kullanıcı avatarı
Engse Hohol
Üye

Mesaj gönderen Engse Hohol » 08 Oca 2012, 11:10

Yarıyıl tatilinde öğrenciye umre: Diyanet, 20 Ocak’ta başlayacak yarıyıl tatili için ilköğretim ve lise öğrencilerine özel umre programı hazırladı. 5 gün Mekke, 5 gün Medine’de konaklayacak şekilde tasarlanan program, 5 Ocak’ta Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş imzasıyla 81 ilin milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.
ResimResim
En yoğun materyalist din islamdır; Sünneti seniyye, Hacerul esvet, Tabiin, Kabe, Kurban

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış
Felsefe: Diğer

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 29 Şub 2012, 23:11

DİN böyle eleştirilir ışte. Tebrikler sayın kralmas.zaten bu dinde yani ıslamda parayla imamlık yapan adamların çoğunu sevmedim. Haftada 1 gün izinli olurlar. Soğukta namaz kıldırdmazlar.ezan okunduktan sonra camiye gelirler. Hakkaten bunlar ne iş yapar? Allah c.cye bunlarda inanmıyor sözde değil özde. çünkü eğer inanmış olsalar 5 VAKİT namazın İZNİ olmadığını BİLİRLER. Zaten cennet olmasa ibadette yapmazlar gibime geliyor. Öyle ki aylık 2.2 milyar para alırlar o yetmez GİDER mağaza açarlar. Tamam daha çok kazansinlar ama 1. planı para menfaat olan adam ne müslüman nede imam olur? Olsa olsa ticari zeka olur. Özde Allah C.C hazretlerine inanan TURKİYEDE bir imam yok. Işte bu sistemin değişmesi ve ilahi gücün daha iyi anlaşılması için böyle konulara ihtiyaç var. Kralmas farkı ve standartı bu.
MIDVAR ŞEKER TİRHAK (YALAN SÖZDEN UZAK DURACAKSIN)

Kullanıcı avatarı
Hezekiel512
Üyeliği Sonlandırılmış
Felsefe: Diğer

Mesaj gönderen Hezekiel512 » 29 Şub 2012, 23:21

Bir adam neye inanırsa özde inanacak inanmamaya bile özde inanacak. Allah C.C hazretlerini neyudüğü belirsiz bu tip imamlar değil, ışte böyle sorgulayan ateistler buldurur. Ben bir inanan olarak hanif DİN sahibi yani efrayimi olarak siz ateistleri alkışlamak istiyorum. Yoksa imamların şıhların yaptığı herşey doğru değil. Adam gibi araştıracaksın sonra DİNdarım diyeceksin MİLLETİ peşinden sürükleyip gunahina ortak etmeyeceksin. Allah C.C hazretleri'nin inayetini millete aktarmak için komisyon kuracaksın Allah yolunda çalışacaksin sayın imam,şeyh-şıh efendiler. Yoksa menfaat için dini kullanmayacaksın. NOKTA
MIDVAR ŞEKER TİRHAK (YALAN SÖZDEN UZAK DURACAKSIN)

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 01 Mar 2012, 15:26

Hezekiel512 yazdı:Bir adam neye inanırsa özde inanacak inanmamaya bile özde inanacak. Allah C.C hazretlerini neyudüğü belirsiz bu tip imamlar değil, ışte böyle sorgulayan ateistler buldurur. Ben bir inanan olarak hanif DİN sahibi yani efrayimi olarak siz ateistleri alkışlamak istiyorum. Yoksa imamların şıhların yaptığı herşey doğru değil. Adam gibi araştıracaksın sonra DİNdarım diyeceksin MİLLETİ peşinden sürükleyip gunahina ortak etmeyeceksin. Allah C.C hazretleri'nin inayetini millete aktarmak için komisyon kuracaksın Allah yolunda çalışacaksin sayın imam,şeyh-şıh efendiler. Yoksa menfaat için dini kullanmayacaksın. NOKTA
Din tümüyle menfaat işi olmasaydı virüs gibi yayılmazdı. Herhangi bir iş yapmaya değer ise para için de yapmaya değer. İmamların "işlerini" bedava yapmaları beklenemez. Hem adamlara imam-hatip okutturup, hem de başka eğitim vermeyeceksin, bir de imamlığı hayır için bedava yapmasını bekleyeceksin. Bunu söylememin sebebi imamların işe yarar bir iş yaptıklarını düşündüğüm için değil, aksine ülkenin kıt kaynaklarının üzerinde birer sülük olarak görüyorum. Ancak serbest piyasa ekonomisinde herkesin özel "hizmetlerini" istediği kişiye istediği fiyata sunabilmesi esastır, bu yüzden herkesin verdiği vergiyle maaş ödenmesi kabul edilemez. Nasıl ki ben kendi hobilerimi kendi cebimden karşılıyorsam, veya fantezi filmi seyretmek için sinemaya para ödüyorum, her ahfta şarlatandan hikaye dinlemek isteyenler de kendi ceplerinden karşılamalıdır. İmam-hatip yerine hokkabaz okuluna gitseler daha çok işe yararlardı; hiç olmazsa şarlatanlık yerine hokkabazlık yaparlardı.
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 17 Mar 2012, 23:42

Alo Diyanet Hattı, Aile İmamlığı Uygulaması, İmam Hatiplerin Ortaokullarının açılmasını ve seçmeli Kuran-Tefsir derslerini beraberinde getiren 4+4+4, Arapçanın dil dersi olarak konulması, doğudaki Mellaların Kadroya alınması, bütün devlet organlarının cemaat üyelerince ele geçirilmesi vb birçok şey gibi dinin gündelik yaşama ve sosyal düzene eklenmesi, nakış nakış işlenmesi yolundaki bir ucu emperyalizme bir ucu gericiliğe ve teslimiyetçiliğe dayanan yapının mahalle sorumlularıdır arkadaşlar. Bir köyde ya da mahalle de bazen iki tane de olabilmektedir bunlar.

Öğretmenlerin, hukuk ve bilim insanlarının, mühendislerin, doktorların daha doğrusu bilimin ve gerçeğin itibarsızlaştırılması yolunda hizmet veren cehalet neferleridir arkadaşlar. Artık imamlara gidip her konuda caiz mi, caiz değil mi soruları soruluyor.

Bin bir zorlukla yapılmış kurtuluş savaşının, devrimlerin ve bunların baş mimarı Atatürk'ün gönüllerden, kalplerden, dimağlardan silinmesi için ter döken arkadaşlardır bunlar.

Mızrak çuvala sığmaz ama bir tarafımıza monte edilebilinir pek ala. İşte dinle ile gerçekleri toplumdan incelikle saklayıp, güzel yanları büyüteç altında bize gösteren ilizyonistlerdir arkadaşlar.

Ruhban sınıfı yoktur diye bas bas bağırıp onca şeyh, seyit, mellanın yanına on binlerce kadrolu dinciyi eklemenin adıdır arkadaşlar.

1300 yıldır öğrenemedikleri, lütuf edip araştırmadıkları dinlerini tatbik etme yolunda bir gelenektir arkadaşlar.

Karılarını kapatan, faizle iş yapmamaya çalışan, haram yememeye özen gösteren, içki içmeyi bütün kötülüklerin anası olarak her yerde deklare edip ama içki içen haramzadelerin vergileriyle aylık alan arkadaşlardır kendileri...
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 16 Tem 2012, 23:11

Nerden alırlar bu cesareti demeye gerek yok sanırım. Hoca Efendi sokakta bile bu kadar hızlı ise kapalı kapılar ardında düşünemiyorum. Deveyi diken yaranıyor kardeşim. Gerçi onca peşkeş çekilen varlığımız, yabancılara çığ gibi artan gayri menkul satışı, suyun varlığımızın özelleştirilmiş olması, emekçilerin ve yurttaşların tırpanlanan bir sürü hakkı, savaşın içine sürükleniyor oluşumuz... Aslında hepimizi düm düz gitmişler de haberimiz yok :lol:
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 27 Şub 2013, 17:35

Bence para az gelmiştir ya da başka bir sıkıntı vardır; örneğin gruba sonradan katılmış olabilir diğer kadın(basit bir kıskançlık olabilir). İmamın bu işleri yapması daha kolay; kimse kuşkulanmaz, karısını-kızını rahatlıkla emanet eder. Valla iyi yere dükkan açmışlar :lol:
Kamal ATATÜRK

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 29 Mar 2013, 17:06

Demesi o ki: eve hapsolmayan kadın illaki eşini aldatır. Bu tür bir şeyi başka bir din görevlisi çalışan kadınlar için söylemişti. İftira, hakaret gırla. Namus namus diyen adamların namussuzluğu budur...
Kamal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
eyesoftheleopard
Admin

Mesaj gönderen eyesoftheleopard » 21 May 2013, 20:01

Biz de imamlara uysak 70 milyon nüfus olacak 700 milyon :D

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir