TÜM DiN ADAMLARINA ÇAĞRI [İlgisiz İletiler]

Forumda gereksiz, ikinci kere açılmış, içeriksiz, lüzumsuz bulunan konuların taşınacağı yer.
Güneş
Yeni Üye

Re: TÜM DiN ADAMLARINA ÇAĞRI

Mesaj gönderen Güneş » 10 Haz 2014, 18:12

Merhaba arkadaşlar,

Din ile alakalı olan davetinize talibim...

İsterseniz sizin açacagınız konu üzerinden konuşma ya başlıyalım...

Güneş
Yeni Üye

Mesaj gönderen Güneş » 10 Haz 2014, 19:59

Bir şey daha eklemek istiyorum,konumuz "Din" olduğundan dolayı tüm dinler adına konuşaçagımı belirtmek istiyorum ve hiç teferruat'a girmeden net ve bilimsel olunması daha açık ve anlaşılır olacağından sizin de buna özen göstermeniz konumuzun daha anlaşılır olmasını sağlayacak...

Bir şey daha eklemek istiyorum;Bu konu üzerine konuşmam ve burada bulunmam tamamen kendimi bir konu üzerinde borçlu hissetigim içindir.Bundan size herşey açiga çıktıgında bahsedeçegim,çünkü; şimdi bunu ifşa edersem konumuz ile alakalı yapaçak oldugum yorumların manası farklı anlaşılmalara sebeb olabilir.Tamamen herşey bittiğinde ve anlaşıldığında bu borçdan rahatça bahsedebiliriz...

Benim burda ki amaçım ufakta olsa sizlerde şok yaratmak...

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Mesaj gönderen KRALMAS » 12 Haz 2014, 21:23

Güneş yazdı:Merhaba arkadaşlar,
Sayın Güneş merhaba, forumlarımıza hoşgeldiniz.
Güneş yazdı:Din ile alakalı olan davetinize talibim...
İsterseniz sizin açacagınız konu üzerinden konuşma ya başlıyalım...
Elbette tartışabiliriz, ancak forumda yeni olduğunuz için önce bazı konulara açıklık getirmemiz lazım. Öncelikle bu başlıkta davet ettiğimiz kesimi tam olarak anladığınızdan emin misiniz?

Kendinizi "Türkiye'nin ileri gelen ve kendisini din konusunda eğitimli (alim), yeterli ve donanımlı bulan ya da toplum tarafından bu özellikte olduğu düşünülen tüm isimlerini tartışmaya davet ediyoruz." ifadesine uygun buluyor musunuz? Tartışmada söyleyecekleriniz, tartışacağımız dini ne kadar bağlayıcı olacak? Tartışılacak din konusunda belirli bir kitle adına konuşmak için yetkili misiniz, söyleyeceklerinizi bu dinin inanırlarının tamamı veya büyük bölümü kabul edecekler mi?

Ek olarak iddialar konusunda, forum kurallarımızı okudunuz mu?
viewtopic.php?f=3&t=6
19. Herhangi bir konuda iddia da bulunacak kişiler, iddialarını destekleyen argüman veya kanıtların yanı sıra, fikrini neyin değiştirebileceğini de açıkca belirtmek zorundadırlar.
Güneş yazdı:Bir şey daha eklemek istiyorum,konumuz "Din" olduğundan dolayı tüm dinler adına konuşaçagımı belirtmek istiyorum ve hiç teferruat'a girmeden net ve bilimsel olunması daha açık ve anlaşılır olacağından sizin de buna özen göstermeniz konumuzun daha anlaşılır olmasını sağlayacak...
Bu yazınız, herhangi bir din üzerine toplum'un kabul edeceği bir referans olamayacağınızı düşünmeme sebep oldu, tüm dinler adına hangi sıfatla tartışmaya gireceksiniz, tüm dinlerde otoritemisiniz. Bilimden kastınız tam olarak nedir, bazı inanırlar yarun hahya gibi isimleri bilim adamı gibi görmekte olduğundan bu soruyu soruyorum. Ayrıca bilimsel metot konusunda ne düşünüyorsunuz, tartışacağımız konu bilimsel metoda uygun olacak mı?
Güneş yazdı:Bir şey daha eklemek istiyorum;Bu konu üzerine konuşmam ve burada bulunmam tamamen kendimi bir konu üzerinde borçlu hissetigim içindir.Bundan size herşey açiga çıktıgında bahsedeçegim,çünkü; şimdi bunu ifşa edersem konumuz ile alakalı yapaçak oldugum yorumların manası farklı anlaşılmalara sebeb olabilir.Tamamen herşey bittiğinde ve anlaşıldığında bu borçdan rahatça bahsedebiliriz...
Bu platform altında, herhangi bir bilgi ifşa etmeniz gerekli değil. Bizim tek beklentimiz kurallara uyulması ve düzeyli bir tartışma ortamı olması.
Güneş yazdı:Benim burda ki amaçım ufakta olsa sizlerde şok yaratmak...
2009 yılından bu yana bu tür forumlarda tartışmalara katılıyorum, henüz bir şok yaşamışlığım yok. Umarım siz başarılı olursunuz.

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

TÜM DiN ADAMLARINA ÇAĞRI [İlgisiz İletiler]

Mesaj gönderen KRALMAS » 13 Haz 2014, 13:59

TÜM DiN ADAMLARINA ÇAĞRI başlığındaki ilgisiz iletiler bu başlığa taşınacaktır.

Bir Demet Sevgi
Üyeliği Sonlandırılmış

Mesaj gönderen Bir Demet Sevgi » 22 May 2017, 06:40

Hiçbir program yazılımcısız olamaz, dünya nasıl kendi kendine olabilir?

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir