Allah'ın bilmediği İslâm [İlgisiz İletiler]

Forumda gereksiz, ikinci kere açılmış, içeriksiz, lüzumsuz bulunan konuların taşınacağı yer.
mercanbal

Re: Allah'ın bilmediği İslâm

Mesaj gönderen mercanbal » 30 Tem 2014, 10:11

inanmayan birine "sorgulamak günahtır" demek ne işe yarat?...
peygamberin hitap etiği toplum cahildi de firavum, hammurabi ve nemrutun toplumları allame-i cihan mıydı?..
hz. peygambere inanan hz. osman cahildi de ebu cahil kozmoloji uzmanı mıydı?..

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin
Felsefe: Ateizm

Mesaj gönderen Q_continuum » 30 Tem 2014, 19:22

mercanbal yazdı:inanmayan birine "sorgulamak günahtır" demek ne işe yarat?...
peygamberin hitap etiği toplum cahildi de firavum, hammurabi ve nemrutun toplumları allame-i cihan mıydı?..
hz. peygambere inanan hz. osman cahildi de ebu cahil kozmoloji uzmanı mıydı?..
Sebep sonuç iliskisi çıkartmaktan aciz birisi olduğun ortada. Sözünü ettiğin insanların hepsi gunümüz standartlarına göre kör cahil sayılırlar. Aralarında daha uyanık olanlar güç elde etmek için etraflarını kandırdılar. Güç elde ettikçe de zorbalıkla bu devri daim ettiler. Gunümüzde olduğu gibi inanan kitleleri gütmek ve sömürmek kolay olmuştur.
İnanmaya ve köle olmaya devam et. "Çalışan herkes köle" diye kıvırtmaya kalkma, konu felsefe değil, konu uyanık ve zorba bir cahilin daha cahil kitleleri inançla kandırması!
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 31 Tem 2014, 01:37

lenin, stalin, pol pot, mao, napolyon ve hitler'e gelecek olursak?????.... bunlar hangi inaçlalarla insanları kandırdılar????
netenyahu için bir şey demiyorum. onun "bütün dünyayı" nasıl kandırdığı açık seçik ortada!...

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 31 Tem 2014, 04:44

mercanbal yazdı:lenin, stalin, pol pot, mao, napolyon ve hitler'e gelecek olursak?????.... bunlar hangi inaçlalarla insanları kandırdılar????
netenyahu için bir şey demiyorum. onun "bütün dünyayı" nasıl kandırdığı açık seçik ortada!...
Bundan çıkartılabilecek tek sonuç, hepsinin güç için yapamayacakları bir şey olmadığıdır. Her dogma din işlevi görebilir ve görmüştür. Muhammed'in etrafındakileri kandırdığı istisna olmadığı gibi, ne diğerlerini haklı gösterir, ne de digerlerinin yaptıkları Muhammed'i haklı gösterir. Bu insanların ellerinde milyonların kanı vardır.
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 31 Tem 2014, 21:10

Q_continuum yazdı:
mercanbal yazdı:lenin, stalin, pol pot, mao, napolyon ve hitler'e gelecek olursak?????.... bunlar hangi inaçlalarla insanları kandırdılar????
Bundan çıkartılabilecek tek sonuç, hepsinin güç için yapamayacakları bir şey olmadığıdır. Her dogma din işlevi görebilir ve görmüştür. Muhammed'in etrafındakileri kandırdığı istisna olmadığı gibi, ne diğerlerini haklı gösterir, ne de digerlerinin yaptıkları Muhammed'i haklı gösterir. Bu insanların ellerinde milyonların kanı vardır.
muhammed kimi, ne diyerek kandırmış?..
yalan söyleldiği bir kelime var mı?..ateistler bile ona "sen yalan söylemezsin. 40 senedir senden yalan bir tek kelime duymadık" dediler.

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 01 Ağu 2014, 04:09

mercanbal yazdı:
Q_continuum yazdı:
muhammed kimi, ne diyerek kandırmış?..
yalan söyleldiği bir kelime var mı?..ateistler bile ona "sen yalan söylemezsin. 40 senedir senden yalan bir tek kelime duymadık" dediler.
"Ateistler" diye bilinen evrensel bir insan grubu mu var? Aynı dönemde yaşadıklarına göre cehaletleri de benzer düzydeydi diğer insanlarla, kandırıldıkların farkında olmamaları da doğal!
Cennet ve hüriler vaatleri, test edilemeyen iddialar olduğuna göre YALAN! Baş yalan ise kendisini peygamber ilan etmesidir!!!!!!

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 01 Ağu 2014, 08:50

cennet ve huri vaatlerinin yalan olduğunu siz test ettiniz mi???

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 02 Ağu 2014, 06:56

mercanbal yazdı:cennet ve huri vaatlerinin yalan olduğunu siz test ettiniz mi???
ULAN BEYİNSİZ HERİF, sorun TEST EDİLEMEZ OLUŞU!!!!!!!!!!!!!!!
Sen tek boynuzlu üçan at olmadığını test edebilir misin? Test edemiyorsan var olduklarına NİÇİN inanmıyorsun????????????

mercanbal

Mesaj gönderen mercanbal » 05 Ağu 2014, 12:25

Q_continuum yazdı:
mercanbal yazdı:cennet ve huri vaatlerinin yalan olduğunu siz test ettiniz mi???
Sen tek boynuzlu üçan at olmadığını test edebilir misin? Test edemiyorsan var olduklarına NİÇİN inanmıyorsun????????????
ULAN ET BEYİNLİ HERİF!...
test edilebilir olsa "inanç" değil, "bilgi" olur!...
test edilebilseydi "hurilere inanıyorum" demez, "hurileri biliyorum" derdik!..tabii sizin gibi et beyinliler hariç...
uçan at masalını peygamer efendimiz söyleseydi inanırdım tabii ki!..inanmayacağımı kim söylemiş??... la fınten gibi masal yazarları söydediği için tabii ki inanmam!..
peyganber efendimiz (SAV) bir burak sırtında bir gecede mekkeden mescidi aksaya, oradan da semeya yükselmiş ve geri dönmüştür.
şimdi ben "burak" a inanıyor muyum ,nanmıyor muyum bana bir sor bakalım!...

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 05 Ağu 2014, 19:18

mercanbal yazdı:
Q_continuum yazdı:
ULAN ET BEYİNLİ HERİF!...
test edilebilir olsa "inanç" değil, "bilgi" olur!...
Bir şeyin doğru olduğuna geçerli, mantıklı açıklamalar sonucu inanılabilir, bu inanç DEĞİLDİR, bir şeyin doğru olduğun İKNA OLUŞTUR!

İnanç, senin gibi moronların İMAN türü, SADECE VE SADECE fantezi ürü iddialardır, HİÇBİR DAYANAKLARI YOKTUR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
test edilebilseydi "hurilere inanıyorum" demez, "hurileri biliyorum" derdik!..tabii sizin gibi et beyinliler hariç...
uçan at masalını peygamer efendimiz söyleseydi inanırdım tabii ki!..inanmayacağımı kim söylemiş??...
Eminim domal dese de domalırdın, hiç şüphem yok!!!!!!
la fınten gibi masal yazarları söydediği için tabii ki inanmam!..
la fınten de kim lan, cahil şizofren?!!!!!!!!!!!! La Fontaine olmasın o??? Adam ol da referans verdiğin kişilere saygılı ol isimlerini DOĞRU bil, doktoralı cahil!!!!!!!!!!
peyganber efendimiz (SAV) bir burak sırtında bir gecede mekkeden mescidi aksaya, oradan da semeya yükselmiş ve geri dönmüştür.
şimdi ben "burak" a inanıyor muyum ,nanmıyor muyum bana bir sor bakalım!...
Gördün mü lan beyinsiz şizofren, göreni tanıyor musun? Musluğu düzdü deseler inanacak kadar beyinsizsin!!!!!!!!!!!!!!!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir