Allah'ın Matematik Hatası [İlgisiz İletiler]

Forumda gereksiz, ikinci kere açılmış, içeriksiz, lüzumsuz bulunan konuların taşınacağı yer.
promete
Üye
Felsefe: Agnostizm

Re: Allah'ın Matematik Hatası

Mesaj gönderen promete » 13 Ağu 2012, 22:37

FORUM YÖNETİCİLERİNE DUYURUMDUR
hakdogan yazdı: Bak promete buna çok üzülecek, şimdi ben de üzüldüm :D
İşte bu doğru. Gerçekten üzüldüm. Bu forumu ciddi buluyorum ve yöneticilerinin de forumun ciddi görünümüne uygun davranmalarını tercih ederim. Bir yönetici, şartlı bir karar aldığında, o şartın gerçekleşmesi durumunda kararını uygulamalıdır. Aksi halde ciddiyetini, inanırlığını ve saygınlığını yitirir. Forum da yitirir. Q_Continuum'un, hakdogan'ın miras paylaşımını yapamadığı takdirde forumdan uzaklaştıracağına dair bir sözü vardı. hakdogan miras paylaşımını yapamadı ama hala zibidiliğe devam edebiliyor.

hakdogan ve Very Self adındaki trollerin bu foruma kattıkları bir değer olduğunu düşünmediğim gibi, hem önemli konuları, hem de forumu sabote ettiklerine inanıyorum. Ortaya koydukları somut hiç bir tartışılabilir argüman olmadığı gibi, konunun özüne değinmeden, sadece asıl konuyu arka plana atacak kadar demogojik bir üslup içinde, bilindik çaresiz ve utanmaz müslüman taktiklerini sürdürüp duruyorlar. Dört sayfa doldurmuş olan "Allah'ın Matematik Hatası" isimli konunun nereye geldiğinin farkında mıyız ve bundan memnun muyuz? Bunlar, forumu ve konuları anlaşılmaz, içinden çıkılmaz, konu başlığı ile ilgisiz tartışmaların sürdürüldüğü bir kurbağalı bataklığa çevirme çabasındalar.

Yazdıkları sonsuz, ilgisiz, akılsız, mantıksız ve biteviye nesirleriyle benim enerjimi tükettiler. Forumu takip etmeye yeltenen herkes için de aynı duygular geçerli olacaktır. Zaten trol denen mezar böceklerinin işi de budur. Bu iki zibidi derhal forumdan uzaklaştırılmazsa ve IP kontrolü yoluyla, başka isim altında yeniden gelmeleri engellenmezse, ben bu foruma daha fazla zaman ve emek harcamayı düşünmüyorum.

İlgililere duyururum.

Kullanıcı avatarı
hakdogan
Üyeliği Sonlandırılmış
Felsefe: İslam

Mesaj gönderen hakdogan » 13 Ağu 2012, 22:42

Q_continuum yazdı: Ne senin ne de benim birbirimize ne iş yaptığımızı kanıtlamak gibi bir mecburiyetimiz yok.
Elbette.

Ama bu benim fikrimi paylaşmama engel değil. Senin bırak akademik kariyeri, akademyanın kapısından geçme ihitmalin %0, ilköğrenim mektebinde hademe olacak çap yok sende. Kayıtlara geçsin please.
Q_continuum yazdı: Ancak ne yazık ki dünyada çalışan her teknolojik ürün benim gibilerin araştırma ve geliştirmesi sayesinde var.
Bu üfürmelerin bana çok tanıdık geliyor @Q_continuum, mesela sen buna benzer bir platformda "X" ile başlayan bir rumuz kullanmış olabilir misin?

Bana enselendin gibi geliyor :D
Q_continuum yazdı: O kadar tablolar çıkartmışsın, yanlarına her kişiye düşen para miktarlarını da yazaydın, çok mu zor???
Diyorum ya, sende hademe olacak çap yok. Varis tabloları ve o tablolarda varisin payını ben yazdıktan sonra, mirastan varisin alacağını hesaplamak da kafa tası içinde beyin taşıyan kişiye kalıyor.

Miras X tl diyelim. Belirtilen tablolarda kimin ne alacağını hesaplamak için şunu takip edeceksin: X / belirtilen payda * pay

İlkokul matematik bilgin varsa, bu formülle sonuca ulaşabilirsin.
Q_continuum yazdı: Muhammed'den en az 4 yıl önce çok bilinmeyenli denglem çözümü biliniyorken
Allah Allah, iddiaya gel!

Şu iddianın kaynağını görebilir miyim?

Oysa biz, ilk defa birinci ve ikinci de­receden denklemleri analitik metodlarla, bir bilinmeyenli denklemleri de cebirsel ve geometrik metotlarla çözmenin kurallarını ve usullerini tespit edenin bir Müslüman olan Harezmi olduğunu sanıyorduk.

Yine salladın değil mi?

:D
Q_continuum yazdı: Mantık işlemleri AND, OR, NOT, XOR ve bunların birleşimlerinden ibarettir.
Gerçekten şansız birisin, çünkü karşındaki muhatabın sadece İslam'i ilimlere değil, programlama metod ve dillerine de vakıf birisi. Burada yazılım dünyasının mantıksal operatörlerini(ki bit işlemlerinde de kullanılır) niye andın acaba?

Benim "mantık konusunda sıkıntınız var?" tespitim sebebiyle mi?

İyi ama o mantık başka bu mantık bambaşka bir şey gözüm.

Bir yerlerden kulağına çalınmış ya da üflenmiş and, or, not operatörlerini "galiba konuyla ilgili" diye buraya keşke asmasaydın :D

Biriniz şarkiyatçılık anlamındaki oryantalizmi karıştırır, diğeriniz mantık nediri bilmez.

Sizi topluyorum, bölüyor ve çarpıyorum, elde daima var -1
Q_continuum yazdı: Her seferinde referansın ya bir ayet, ya bir sünnet ya da bir hadis oluyor.
:D

1- Konu İslam olduğunda referansım sen mi olacaksın? Tabi ki Kur'an olacak, Sünnet olacak.
2- Hadis dediğimiz Sünnet'te dahil, ayrı şeylermiş gibi yazma. Bir gören olur "ne cahil adam" der sonra.
Q_continuum yazdı: Diğer bir nokta da, madem Muhammed'in sözlerini kayıt etmek yasaktı, NİÇİN Kuran yazıldı???
Kur'an Allah'ın kelamı da ondan.

Resul-i Ekrem(S.A.V), vahyin başlangıcında, ashabının ayetler ile kendi sözlerini karıştırabileceğinden endişe etmiştir. Hatta kendisinin Kur'an'ı hıfz edip edemeyeceğinden de. Derken Kıyame suresinin 16 ve 18. ayetleri inmiş ve Resul-i Ekrem'e Cenab-ı Hak "Şüphesiz onu toplamak ve okumak bize aittir" garantisini vermiştir.

Öğrenin bunları...
Fezada boşluk işgal etmenin bir bedeli var...

Kullanıcı avatarı
hakdogan
Üyeliği Sonlandırılmış
Felsefe: İslam

Mesaj gönderen hakdogan » 13 Ağu 2012, 22:45

promete yazdı: hakdogan miras paylaşımını yapamadı ama hala zibidiliğe devam edebiliyor.
Zavallı!

Hem okuma yazma, hem idrak hem de edep yoksunusun.

Ne acıklı hal.

Forum yönetimine "bu adamı yasaklayın, o burada olduğu sürece bana ekmek yok" diye yalvarıyorsun :D

Yahu hakikaten üzüldüm şimdi.

Seni bu kadar ezdiğimin farkında değildim, so sorry...
Fezada boşluk işgal etmenin bir bedeli var...

promete
Üye
Felsefe: Agnostizm

Mesaj gönderen promete » 14 Ağu 2012, 00:33

hakdogan yazdı:
Hem okuma yazma, hem idrak hem de edep yoksunusun.

Ne acıklı hal.

Forum yönetimine "bu adamı yasaklayın, o burada olduğu sürece bana ekmek yok" diye yalvarıyorsun :D

Yahu hakikaten üzüldüm şimdi.

Seni bu kadar ezdiğimin farkında değildim, so sorry...
Beyinsiz çıfıt,

Edepten bahsedebilmen için, önce islamı terketmen gerekir. Her türlü sahtekarlık ve yalanla savunmaya çalıştığın dininin ilk şartı yalancı şahitliktir. Bir müslüman olarak, bu dünya üzerinde edep ve ahlaktan bahsedecek en son kişi sensin. Acıklı zannettiğin halim, senin acınası acizliğinin dışa vurumundan duyduğum rahatsızlıktan başka bir şey değildir. Eğer kendimi senin tarafından ezilmiş hissetmiş olsaydım, forum yöneticilerini uyarma görevimi alenen bir ileti ile değil, özel mesajla yapardım.

Bütün acz ve kifayetsizliğine rağmen utanmaz bir kendini beğenmişlik içindesin ki, bu sadece cehaletinin bile bilincine sahip olamayacak kadar bilgiden yoksun yaşam formlarında gözlenir. Burada olmayı "ekmek" sahibi olmakla eşdeğer tuttuğuna göre, belki de burada bu tür trollükler yapmak için efendilerinden para ya da başka, daha basit maddi çıkarlar elde ediyorsundur. Benim bu forumda ekmek arayışım yok. Senin ekmeğine mani olduysam, memnun olurum.

Forum yöneticilerinden ciddiyetlerini göstererek seninle ilgili sözlerini tutmalarını yeniden talep ediyorum. Bu talebim, diğer trol için de geçerlidir.

Karar yöneticilere aittir.

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 14 Ağu 2012, 01:32

Sünnet, Kur'an'ın bize intikal ettiği kanallardan geldi demek, detayını bilmediğin ve bilgisizliğin bakımından seni ezecek onlarca arka plan verisinden arındırarak "elimizdeki Kur'an için nasıl bıdı bıdı edemiyorsan, sahih Sünnet için de bıdı bıdı edemezsin" demektir.
Neymiş bu arka plan verileri. Ne sözlerimize dolaysız adam gidi doğrudan yanıt veriyorsun ne de bunları açıklıyorsun. Ulan kazma yaz yazacaksan adam gibi. Birşey biliyorsan konuş feyz alsınlar; bilmiyorsan sus adam sansınlar! :lol:
Ortada olan, google'a erişimini kesip "hadis ilmi ve metodolojisine dair bana ıstılahi 3 terim say" dediğimizde "hönk" dışında bir cevap alamayacağımız kişinin(burada bu sen olmaktasın) cehaletidir.

Sana ne diyorum, modern tarih metodojisine(tabi biliyorsan) bir kıyasla da gör, 14 asır öncesinden oluşturulmuş o muhteşem söz, olay/vakıa aktarma ilmini.
Sen say diyoruz sayamıyorsun gerizekalı! Sana kanıtlıyorum bu hadis işinin ne zaman kayıt altına alındığını yine de saçmalamaktan, gaz çıkarmaktan başka yaptığın birşey yok. Sen öyle diyorsun diye öyle olmaz. :lol:

Resul-i Ekrem(S.A.V), Kur'an-ı Kerim ayetleri ile karıştırılmasının önüne geçmek için başlangıçta kendi sözlerinin kaydını yasaklamıştır". Mekke döneminin başlangıcında varolan, kaynaklarımızda geçen durumu "başlangıçta" diyerek dikkate sunarak, Sünnetin sonradan kayıt altına alındığını ifade ediyorum. Üstelik en başta kim tarafından? Ehl-i beyt tarafından kayıt altına alınmaya başlandığını söylüyorum. Yani Resul-i Ekrem'in(S.A.V) aile, ev/hane halkı tarafından.

Burada "Ahmet ile Mehmet elmayı bölüştüler" dendiğinde "yarısını Ahmet, yarısını da Mehmet yedi" diye ekleme zarureti ancak muhatap kıt ise zorunlu olmalı.
Nerdeymiş bu kayıtlar? Hönk ya hönk! :D Getir bakalım. Niye 250 yıl sonra kitaplaşıyor bunlar bu kadar önemliydiler de? Ulan ehlibeyti katletmediniz mi siz? Ananızla enişteniz Muhammet hemen öldükten sonra kavgaya tutuşmadı mı? Ondan sonra emeviler yoluyla dini iyicene kendinize yontmadınız mı, ehlibeyt dedikleriniz daha bir ezmediniz mi; ne ehlibeyti. Sen utanmaz bir yalancısın.
Yine koyu cehalet. Saydığın imamlar ilk hadis yazıcıları değil, ilk büyük hatis derleyicileri/toplayıcıları/neşriyatçılarıdır.

Yüzbinlerce hadis arasından, belirlenmiş hassas kriterler filtresine tabi tutulup, bu filtrelerden geçenleri eserlerine almışlardır. Kişi başka hiçbir şey bilmese, şu veriden hareketle "hadis yazımı bundan çok önce başlamış olmalı, çünkü hem bir hadis havuzu oluşmuş, hem bu havuzdan alınan bilgilere uygulanacak filtreler oluşturulmuş" sonucuna varır.

Tabi saksıyı işletebiliyor daha doğrusu işletilecek bir saksıya sahip bulunuyorsa.

Bak seni aydınlatayım. Söylediğim şey, yani hadis yazımının bu hadis imamlarından çok önce başladığı, bunun kimlerce yapıldığı kopyala yapıştır yapmak dışında içeriğinden habersiz olduğu kaynaklarda dahi geçer. Evet evet, Buhari'de, Ebu Davud'ta, Ahmet bin Hanbel'in müsned'inde falan.

Bu bağlamda Hz. Ali(R.A) ve Efendimizin(S.A.V) göz bebeği oğullarından sonra, mesela Ebu Hureyre'nin(R.A) öğrencsi Hemmam b. Münebbih, ilk hadis yazıcıları olarak anılabilir. Yine kaynaklarımızda ilk 2 halife döneminde, çeşitli kaygılarla yazılı hadis metinlerinin, halifelerin bizzat kendilerince imha ettirdikleri yazılıdır. Yani hadis yazımı, konuya fransız sen gibilerin sandığının aksine, Resul-i Ekrem döneminde başlamış ve sonrasında da devam etmiştir.
Hani kanıt? Neden 250 yıl bekleniyor? Bu dediğin kayıtlar nerde şimdi? Yavrum biz senin her önüne geleni yiyen, önüne konuldukça hoşalan tiplerden değiliz. :lol:
Katıksız cehalet

Kur'an ayet ayet, inzal olduğu ilk günden itibaren yazılmıştır.

Efendimiz(S.A.V) sonrası yapılan onun "iki kapak arasında toplanması"dır.

Şundan bile habersizsiniz, çok zayıfsınız.
Tam bir saftirik; sizi iyi keklemişler :lol: Ulan nerde yazıdıl da ilk metinler!? Ayrıca iki kapak arasına alınması niye bu kadar zormuş anlamadım? :lol: Üstelik Muhammet ölmeden çok önce ayet gelme işi bittiği halde.
Sen, Sünnet'in İslam'ın temel bir kaynağı olmaması ihitmaline platonik meftun isen ben, bu karşılıksız aşkta sana bol bol hicran yarası dilemekten başka ne yapabilirim?
Asıl yara sizin içinizde. Baştan söylemediler mi o şemsiye orada açılmaz. :lol: Bu tür güzellemelerle bir yere varamazsın. Kaynağın günümüzü gelmesini şağlıyacak koşullardan uzak olduğu ortadadır.
Ne mi oluyormuş?

Pratiği.

Somutlaşması.

Kur'an-ı Kerim'in hayata nasıl hayat yapılaacğının en kamil örnek eliyle gösterilmesi oluyormuş.

Yurdum atesiti, Allah'ın Resulünü(S.A.V) basit bir posta memuru sanıyor galiba, gerçi biz ona "Namazın formel yapısı, zekatın hangi birikmişten ne oranda verileceği" ve benzeri örnekleri de sunmuş, Sünnet pratiğinin Kur'an'ın mütekamil beşeri tatbiki olduğunu da göstermiştik.

Diyorum, sorun saksı(sızlık) problemi.
Zihinsel engelliler için bir dil geliştirildi mi acaba; hiç erinmeyip senin gibi harbi bir zihinsel engelliyi anlamak içi öğreneceğim sana söz. :lol: Ne dediğimi nasıl anlamadığın, nasıl da çarpıttığın ortada. Ben orda kuranda bir hüküm varsa daha şu, bu, o demenin anlamı yok diyorum. Ki sünnetin hiç de iyi bir kaynak olmadığı binlerce tarikattan belli. Ki bu yüzden kendinizi sapkın ve sapık olarak ilan edip duruyorsunuz; biz de aynı şeyi diyoruz. :lol:
Soru mu şimdi bu?

Hiç mi o ayetlere ve zikrettiği varis tablolarına bakmadın?

Yine onca yazdım, Nisa 12 vav-ı ibtidaiye ile başlıyor, hükmün devamı söz konusu olsa fa-i sebebiye ile başlardı dedim. Hani sen/siz bilmiyorsunuz, gidin bir bilene sorun. "Bu adam sallıyor mu, yoksa doğruyu mu söylüyor?" diye danışabileceğiniz kimse yok mu?

Bilmiyorsanız, danışacağınız kimse de yoksa hangi yüzle burada ahkam kesiyorsunuz?

Halife Ebu Bekir ne demişti tekrar yazalım: "Allah Teala'nın Nisa suresinde feraiz hakkında indirmiş olduğu ayetlerden birincisi çocuk ve baba hakkındadır. İkincisi koca, karısı ve ana bir kardeşler hakkındadır. Üçüncüsü ana, baba bir veya baba bir kardeşler hakkındadır."
İnan içtenlikle söylüyorum ya sen malsın ya da bizi mal yerine koymaya çalışıyorsun. Biri diğerinin nedeni değil ki o biçimde başlasın.

Halife Ebu Bekir doğru demiş ama sen anlamamışsın yavrum. :lol: Birinci ve ikinci ayetlerde değişik kişilerden söz ediyor ama ayrı durumlardan değil. Bu üç durum nasıl olacak; senin aklın alıyor mu? Bu da söz mü alıyor doğal olarak; ama söz konusu bir akıl varsa. :lol: Bu aile bireylerini diğerlerinden nasıl soyutlayacaksın; işte senin kafan bu kadar çalışıyor :lol:
Vallaha mı?

Nerede o "kanıt" dediğin?

"İki ayetin ayrı bir durumu belirtmesi için aynı durumlar için farklı paylaştırmalar yapması gerekir" mi yoksa kanıt dediğin Neşe kaynağımsın yeminle
Sen istediğin kadar kıvır gerçek değişmiyor. Ayetlerin mirasa hak kazanan bireyler bazında kesişim noktaları olmadığı açık; ki senin dediğin gibi miras alabilecekler yalnızca bunlarsa da demiyor, bir soyutlama yapmıyor.

Neşene gelince: Kaçınılmaz olduğunu bildiğinden kanımca. Bir sigara daha tellendiriyim bari :lol:
Vermeyince Mabut, neylesin Mahmut

Çok zayıfsın.
Harf yanlışına sevinir hale geldin bakıyorum da; sinek avladığın için sanırım :lol:
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
KRALMAS
Admin
Felsefe: Ateizm

Mesaj gönderen KRALMAS » 14 Ağu 2012, 01:38

Son baktığımdan beri aynı palavralar dönmeye devam ediyor, basit bir taksimatı bile şamataya vuran bu müslümanlar, diğer bir başlıkta da ergenlik çağına giren çocuklarla ilişkiye girmeyi savunuyorlardı. İşleri güçleri polemik-yalan-dolan-dansözlük-arsızlık, bizim için vakit kaybından başka bir şey değiller, bunlarla yapacağım boş polemikler yerine foruma 2-3 tane haber eklesem çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Kendilerine hak etmedikleri kadar demokratik davrandık zaten, daha fazla şaklabanlıklarına sabır göstermek zorunda değiliz, bu sebeple kendilerini forumdan atıyorum.

kemalistcan
Admin

Mesaj gönderen kemalistcan » 14 Ağu 2012, 07:50

KRALMAS yazdı:Son baktığımdan beri aynı palavralar dönmeye devam ediyor, basit bir taksimatı bile şamataya vuran bu müslümanlar, diğer bir başlıkta da ergenlik çağına giren çocuklarla ilişkiye girmeyi savunuyorlardı. İşleri güçleri polemik-yalan-dolan-dansözlük-arsızlık, bizim için vakit kaybından başka bir şey değiller, bunlarla yapacağım boş polemikler yerine foruma 2-3 tane haber eklesem çok daha faydalı olacağı kanaatindeyim. Kendilerine hak etmedikleri kadar demokratik davrandık zaten, daha fazla şaklabanlıklarına sabır göstermek zorunda değiliz, bu sebeple kendilerini forumdan atıyorum.
Daha karpuz kesecektik. :lol: Arkadaşlar öncekilere göre daha donanımlıydılar; ama yalnızca polemik konusunda. :lol: Kendilerine güvenlerini üç şeyden alıyorlar; birincisi bunlara gerçekten inanıyorlar, ikincisi cahil olduklarını bilmediklerinden ellerindeki bilgi sandıkları şeylerden güç alıyorlar ve üçüncüsü psikolojik bir savaş yürüterek yıldırmaya çalışıyorlar.

Bu konu yıllarca açık olduğu halde birisi gelip bu konuda daha hiçbirşey diyememişti. Ki bu adamlar geldi ve bizimle aynı şeyi diyerek bize meydan okudular; kuran yetmiyor sünnet, icma ve kıyas gerek, diyerek. :lol:

Kendilerine yaşamda başarılar dilerim. Ki dönemsel duruma uygunlukları olarak ve kişilik olarak buna çok uygunlar. :lol:
"Tarih bize öğretir ki, bütün dinler, milletlerinin cehaletinden faydalanarak, utanmaksızın Tanrı tarafından gönderildiklerini söyleyen adamlar tarafından tesis olunmuştur."
Kamal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 14 Ağu 2012, 08:43

Bence bu herifler paralı motordu. Kemalistcan'ın dediği gibi Türkiye'de başarılı olabilecekleri en iyi devir bu devir. Ramazan dolayısıyla da ekstra bonus sevap işleyip, cennette 72 hurinin üzerine 12 de sübyan kazandıklarını düşünüyor olabilirler.
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

abdullahabdal
Üye

Mesaj gönderen abdullahabdal » 28 Eyl 2012, 09:47

promete yazdı: Bu arada; doğru, sizler Kuran'ın yetersizliklerini hadis adı altında zevahir kurtarıcı kaynaklarla giderirsiniz ama aynı zamanda şunu da söylersiniz; "hadisler Kuran'a aykırı olamaz". Avliye Kuran'a uygun mudur? Hayır! Çünkü Kuran'ın emrettiği oranları değiştirir. Sonuçta, yeni oranlar, Kuran'ın değil, Ömer'in emrettiği oranlardır. Zaten avliye diye bir matematiğe uydurma yöntemi de, Kuran'ın bu paylaştırımının yanlış, imkansız, hatalı oran içermesi nedeniyle ortaya atılmıştır. Yani Kuran'a göre bu mirasın pay edilemeyeceği kabul edilmiş ve avliye yöntemi, yani oranları değiştirerek düzeltme yöntemi icat edilmiştir.

Madem Kuran'ın hatasız olduğunu iddia ediyorsunuz,

bari hatayı kabul eden avliye yöntemini ortaya atmayın. Matematik yanlıştır deyin, olsun bitsin. Avliye ile Kuran'ı kendiniz madara ediyorsunuz. Allah yapamamış, Ömer düzeltmiş. Helal olsun Ömer'e...
Kuranda ki yanlışı düzelterek Kendilerini Allahtan daha Büyük Konumuna soktuklarını bile farkedemiyorlar...

yani
hidrojen 1
oksijen 2
atomları suyu oluşturur...

Kuranda HO yazmış geçmiş bu sudur demiş ..hiç su olur mu?

Müslüman bitane oksijen de benden bak yanlışlık olmuyor su oluyor diyor:)

Kullanıcı avatarı
Q_continuum
Admin

Mesaj gönderen Q_continuum » 02 Eki 2012, 09:44

abdullahabdal yazdı:
promete yazdı: Bu arada; doğru, sizler Kuran'ın yetersizliklerini hadis adı altında zevahir kurtarıcı kaynaklarla giderirsiniz ama aynı zamanda şunu da söylersiniz; "hadisler Kuran'a aykırı olamaz". Avliye Kuran'a uygun mudur? Hayır! Çünkü Kuran'ın emrettiği oranları değiştirir. Sonuçta, yeni oranlar, Kuran'ın değil, Ömer'in emrettiği oranlardır. Zaten avliye diye bir matematiğe uydurma yöntemi de, Kuran'ın bu paylaştırımının yanlış, imkansız, hatalı oran içermesi nedeniyle ortaya atılmıştır. Yani Kuran'a göre bu mirasın pay edilemeyeceği kabul edilmiş ve avliye yöntemi, yani oranları değiştirerek düzeltme yöntemi icat edilmiştir.

Madem Kuran'ın hatasız olduğunu iddia ediyorsunuz,

bari hatayı kabul eden avliye yöntemini ortaya atmayın. Matematik yanlıştır deyin, olsun bitsin. Avliye ile Kuran'ı kendiniz madara ediyorsunuz. Allah yapamamış, Ömer düzeltmiş. Helal olsun Ömer'e...
Kuranda ki yanlışı düzelterek Kendilerini Allahtan daha Büyük Konumuna soktuklarını bile farkedemiyorlar...

yani
hidrojen 1
oksijen 2
atomları suyu oluşturur...

Kuranda HO yazmış geçmiş bu sudur demiş ..hiç su olur mu?

Müslüman bitane oksijen de benden bak yanlışlık olmuyor su oluyor diyor:)
İlk önce hoşgeldiniz.

Ne demek istediğinizi anladım, ama suyun formülü H2O (HO2 değil) :)
"Bağnazın zihni gözbebeği gibidir. İçine ne kadar çok ışık tuttarsanız o kadar çok daralır", Oliver Wendell Holmes, [1841-1935].

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir